Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Oświetlenie schowka OII

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Oświetlenie schowka OII

    Ja mam podobne wrazenie z jazdy co Ty, tzn. troche za bardzo mi sie "tłucze" kupilem amortyzatory, a mam 120000 najechane, wiec w sobote zobaczymy czy sie polepszy.
    Pozdrawiam
    Filipus
    Pichor

  • #2
    [O2] Oświetlenie schowka OII

    Mam problem z (samo)włączającym się oświetleniem schowka w OII, nie domyka się zamknięcie. Problem o tyle ważny, że wysiadając z samochodu wszystko jest OK a jak wsiadam rano to ośiwetlenie jest włączone no i mam kłopot z odpaleniem.
    Moim zdaniem to kwestia regulacji ale nie mam pojęcia jak się do tego dobrać. Ew. jak wyjąć żarówkę (wersja ostateczna)

    Komentarz


    • #3
      ja co prawda nie mam oświetlenia w schowku ale wydaje się, że powinno działać jedynie jak są włączone światła a te samoistnie raczej nie powinny się włączać.

      Komentarz


      • #4
        U mnie w OII ( i myślę, że u Ciebie też tak powinno być ) jak zamknę samochód z pilota światełko w schowku gaśnie nawet jak jest otwarty i zapala sie znów w momencie otwarcia samochodu z kluczyka ( tak jak lampki sufitowe, nawet gdy sa ręcznie włączone to gasną po zamknięciu z pilota-kluczyka )...

        A co do demontażu to tak jak na załączonym obrazku: 2 śruby pod spodem, 2 śruby pod zaślepką ( trzeba ją najpierw zdjąć ) od strony drzwi i 3 śruby na górze schowka ( dostępne po jego otwarciu ) jak delikatnie wysuniesz cały schowek to z tyłu po jego prawej stronie będzie wiązka od wyłacznika AirBag-a ( nie odłączaj jej bo komp złapie błędy ) a z lewej strony będziesz miał wiązkę i wtyczkę od lampki oświetlenia oraz rurkę od nadmuchu powietrza ( obie te rzeczy możesz odłaczyć i powinieneś mieć wystarczająco miejsca, żeby zadziałać z przełącznikiem/zarówką ).

        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • #5
          zacznijmy od tego że jak schowek jest zamknięty to oświetlenie w schowku nie powinno się włączać w żadnym przypadku.


          skoda dała dupy z takim plastikowym wąsem popychającym wyłącznik. za krótki/słabo wygięty i nie dosiska go odpowiednio. demont, owinąć taśmą izolacyjna i po problemie :-)
          może wynika to z niedokładności montażu deski/schowka, ale głupio by było jeździć w nocy i patrzeć na światełko dla krasnali w schowku :-)

          Komentarz


          • #6
            Dziękuję za super wyczerpujący opis. Doczytałem w instrukcji, że światełko po zamknięciu samochodu powinno się wyłączyć. 1. Muszę zrobić porządek z tym schowkiem bo drażni mnie jak coś się świeci bez potrzeby. 2. Mam wrażenie, że gdzieś "ucieka" mi prąd na postoju i dlatego pierwsza myśl padła na szwankujące oświetlenie.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X